Sezóna 2014/2015

Pod bezednými koši uspěli naši hoši!

Postup na krajské kolo v basketbalu vybojovali v pátek 10. dubna naši sedmáci! Tým ve složení Roman Kocourek, Patrik Hačunda (oba 7. A), Honza Danczik, Filip Příkaský a Rosťa Štarha (všichni 7. B) nenašel na okresním kole přemožitele, když postupně porazil Blatnici, Lipov i Strážnici. Chlapci se představí již tento čtvrtek na palubovce ZŠ Tišnov, kde je čekají vítězové jednotlivých okresních kol jihomoravského kraje. Kluci, gratulujeme a držíme pěsti, ať se daří i na kraji!
 

Postupový sen zhatila penalta v nastaveném čase

S velkou chutí a plni odhodlání vstupovali naši starší žáci do okrskového kola turnaje v malé kopané, které hostila ZŠ Dubňany.  Už úvodní zápas proti ZŠ Očovská ukázal, že jsme aspiranty na postup, když jsme soupeře jasně přehráli a jen díky velmi dobrému výkonu hostujícího brankáře byl výsledek "pouze" 2:0 pro nás. Druhé utkání proti domácímu celku mělo potvrdit naše postupové ambice, avšak po úvodním tlaku, kdy během 3 minut nedokázali naši útočníci přetavit 6 střel na bránu v gól, padla na naše kopačky mírná nervozita. Tu se nám částečně podařilo setřást prvním gólem a zdálo se, že směřujeme za dalšími třemi body. Soupeři se však z rychlého protiútoku podařilo vyrovnat, a když rozhodčí v nastaveném čase pískl proti nám pokutový kop za ruku, bylo v podstatě po postupových nadějích. Porážka 1:2 znamenala, že ani závěrečné vítězství 4:1 nad týmem Milotic na postup stačit nebude.  Přesto se naši kluci za předvedený výkon rozhodně stydět nemusí. Chuť si budou moci zanedlouho spravit v malém florbalu! Tímto jim za přístup k turnaji i předvedené výkony děkuju!

MALÁ KOPANÁ - nominace (kat. 8.-9. ročník): Konečný, Chocholáček, Králík, Čech, Bárta, Maňásek, Popovský, Chmelař, Helešic, Kočka.

Okresní kolo v bowlingu zná své vítěze!

Ve středu 1. dubna 2015 na Bowlingu Měšťanská v Hodoníně proběhlo okresní kolo v bowlingu, jehož pořadatelem byla naše škola. Družstva i jednotlivci soutěžili ve dvou vypsaných kategoriích (6. - 7. třída a 8. - 9. třída). Každý hráč odehrál 4 hry, ve kterých předvedl své bowlingové umění pokaždé na jiné dráze. Kategorii mladších žáků ovládli žáci naší školy, v kategorii starších žáků si prvenství vybojovali žáci ZŠ Mikulčice. Individuální ocenění si vysloužila Sára Směřičková, Patrik Hačunda a Adéla Bučková (všichni ZŠ Vančurova), nejlepším starším žákem se stal Jakub Urbánek ze ZŠ Mikulčice. Všem hráčům gratulujeme k pěkným výkonům a přejeme, ať se daří i v příštích ročnících!
FOTOGRAFIE z bowlingového turnaje si můžete prohlédnout ZDE...
 

Lyžařský kurz v Jeseníkách úspěšně zvládli všichni žáci

Foto: Chata Relaxa - ubytování (www.relaxa.istan.cz)
 
V tradičním čase, v půli února, se naši sedmáci zúčastnili lyžařského kurzu v malebném zákoutí moravských hor. Pohodové ubytování, dostatek sněhu na svahu, příznivé počasí a super parta dětí, tak by se dal shrnout letošní výchovně-výcvikový zájezd, který postavil na lyže či snowboard další dosavadní nelyžaře. Letos jsme dokonce celý kurz zvládli bez jediného úrazu, což nebývá pravidlem, o to je tento fakt cennější. Protože výuka na svahu je fyzicky  (a pro mnohé z nás i psychicky) náročná, dopřáváme dětem každoročně odpočinkový půlden. Také letos jsme se vydali do nedalekého Šumperka, kde si děti měly možnost prohlédnout město, zasoutěžit si a doplnit zásoby pochutin. Závěr kurzu byl pak okořeněn výjezdem do většího střediska - do Skiareálu Karlov, kde si na své přišli i zkušenější lyžaři. Rád bych na tomto místě za nás instruktory poděkoval vedoucí kurzu, paní učitelce Kubišové, za vzornou přípravu, organizaci a vedení celého kurzu! Žákům, kteří se akce zúčastnili, pak děkuji za příkladný aktivní přístup a slušné chování po celou dobu kurzu! 
 
Mgr. Martin Fiala
 
 

Dvě naše družstva stříbrná na okresním kole!

Ve středu 22. října 2014 se v Hodoníně na sportovní hale TEZA uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenisu registrovaných i neregistrovaných hráčů. Naše škola vyslala do boje družstva ve všech vypsaných kategoriích, tedy mladší i starší děvčata i chlapce. Kdo chtěl naši školu reprezentovat, musel projít kvalifikačním sítem v podobě školního kola turnaje, nebo prokázat své dovednosti ve školní Tv. Díky tomuto systému se nám podařilo sestavit konkurenceschopné týmy, které se nezalekly ani hráčů, jež navštěvují pravidelně kroužky stolního tenisu. 

Nejúspěšnější účinkování má za sebou tým starších chlapců, který ve složení Dominik Palán, Ondřej Konečný, Jan Zemánek a Jakub Chocholáček dokázal postoupit ze skupiny přímo do okresního finále, kde nestačil na tým ZŠ Strážnice, M. Kudeříkové, které podlehl po vyrovnaných zápasech celkem jednoznačně 0:4. Jen o pár minut později se na vedlejším stole začala radovat naše mladší děvčata ze 7. tříd, která nestačila pouze na tým ZŠ Strážnice, Školní. Tým děvčat ve složení Marie Suchánková, Markéta Blanáriková a Viktorie Kožená ukázal bojovné srdce a velkou perspektivu do dalších roků. 

Družstvo mladších děvčat ve složení (zleva): Marie Suchánková, Markéta Blanáriková, Viktorie Kožená.

Družstvo starších chlapců (zleva) Ondřej Konečný, Jakub Chocholáček, Jan Zemánek. 

Na fotce chybí Dominik Palán, který tou dobou už byl na cestě na svůj tenisový trénink.

 

Další dvě kategorie nebyly pro nás už tak úspěšné. Mladší chlapci skončili po dvou porážkách na 3. místě v základní skupině. Starší děvčata po vyrovnaném průběhu skončila ve své kategorii na posledním 4. místě.

Všem žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme sportovní úspěchy i na dalších akcích!

/FI/

Kompletní fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE...